V letošnjem oktobrskem tednu otroka smo se učenci Podružnične šole Krog zbrali v avli šole z namenom, da na prvi dan v tednu učence bližje predstavimo in ozavestimo tokratno temo, ki se imenuje Otrok, nepopisan list. Tema nas opogumlja, kako pomembno je, da otrokom omogočimo pogoje za srečno in izpolnjujoče otroštvo.
Skupaj z učenci v podaljšanem bivanju smo ustvarili tudi stojnico z naslovom »Širimo srečo«, ki se nahaja v avli naše šole. Z njo želimo vse učence spomniti, da so prav vsakodnevne malenkosti, ki jih naredimo za sočloveka, tiste, ki napravijo naše življenje in življenje drugih srečnejše. Tako učence želimo spodbuditi k opravljanju dobrih in osrečujočih del, ki predstavljajo pomembno obliko naše solidarnosti. Temu so namenjene tudi lepe in osrečujoče misli ter dobra dela, ki so jih zapisali večji učenci in narisali na papirnate lončke manjši učenci. Po opravljenem dobrem delu so naši učenci občutili notranje zadovoljstvo, saj so z osrečujočim delom polepšali dan drug drugemu. Spoznali so tudi, da na ta način lahko gradimo kvalitetne in sodelovalne medsebojne odnose v razredu in na šoli.

Misel dneva: Za to, da nekomu polepšaš dan, zares ni potrebno veliko.