Na slavnostni podelitvi, ki je potekala 27. septembra 2024 na Pedagoški fakulteti Univerze v Ljubljani, se je programu Ekošola s prejemom mednarodnega znaka Zelena zastava pridružilo 14 novih slovenskih ustanov – vrtcev, šol in fakultet, ki so uspešno zaključile dejavnosti po sedmih korakih in se zavezale k trajnostnemu delovanju. Med prejemniki Zelene zastave pa je bila tudi OŠ II Murska Sobota, ki je vstopila v skupnost otrok in mladih, vzgojiteljev, učiteljev, profesorjev in mentorjev, ki delujejo po sedmih korakih progama Ekošola. Zeleno zastavo programa Ekošola sta novim ekošolam in ekofakulteti izročila nacionalni koordinator programa Ekošola, mag. Gregor Cerar, in predstavnica Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, Mišela Mavrič.