20. 5. 2024 je na Srednji poklicni in tehniški šoli in Gimnaziji Murska Sobota potekalo 58. srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Tekmovanje poteka pod okriljem Zveze za tehniško kulturo Slovenije na regionalni in državni ravni.

Na državno tekmovanje so se uvrstile 3 raziskovalne naloge iz naše šole in sicer:

– Vpliv družbe in okolja (šole, doma) na najstnike, ki jo je pod okriljem mentorice Hedvige Kovač pripravila Staša Müller.

– Naravna ali sintetična kozmetika – ˝Ali vem kaj izbiram?˝, ki jo je pod mentorstvom Mateje Ivanič Zrim raziskovala Luna Bobič ter

– Vpliv načina pridelave na kemijske in fizikalne lastnosti ˝FRUITables˝, ki jo je raziskovala in zapisala Brina Benko pod mentorstvom Mateje Ivanič Zrim in Sabine Krivec.

Luna in Staša sta na državnem nivoju osvojili bronasto priznanje.

Brina pa se je s svojo raziskovalno nalogo zelo uspešno predstavila pred strokovno komisijo in za njo prejela najvišje priznanje, to je zlato priznanje.

Za uspeh učenkam iskreno čestitamo in naj jih želja po raziskovanju vodi tudi na njihovi nadaljnji poti.