V ponedeljek, 11. aprila, je v veliki dvorani Državnega zbora RS potekalo zasedanje 32. nacionalnega Otroškega parlamenta v okviru Zveze prijateljev mladine Slovenije. Zbralo se je 111 mladih parlamentarcev iz vse Slovenije, ki so razpravljali o temi Moja poklicna prihodnost. Nacionalnega otroškega parlamenta se je udeležila tudi naša učenka, Emilija Šebök iz 8. b, ki je o svojem doživetju zapisala takole: »Po dolgi vožnji v Ljubljano smo pred državnim parlamentom dobili vsa navodila za potek dneva in se potem odpravili v veliko dvorano. Po hitrem uvodu in odlični malici smo se po skupinah razvrstili v različne sobe, kjer smo razglabljali o več temah. V veliki dvorani smo po povzetkih razprav in po pozdravu predsednika države, g. Boruta Pahorja, začeli še odprto razpravo. Dan smo zaključili z odličnim kosilom v jedilnici v kletnem prostoru. Za mano je bil več kot odličen dan, spoprijateljila sem se z vrstniki in se počutila kot, da sem dejansko imela možnost nekaj narediti za našo državi, čeprav majhno.« Mladi parlamentarci pa so med drugim izbrali tudi novo temo – 𝐃𝐮š𝐞𝐯𝐧𝐨 𝐳𝐝𝐫𝐚𝐯𝐣𝐞 𝐨𝐭𝐫𝐨𝐤 𝐢𝐧 𝐦𝐥𝐚𝐝𝐢h. Hvala za udeležbo in soustvarjanje pomembnega programa za otroke.

Mentorica: Sabina Oletič