IZDELEK IN PREDSTAVITEV FRANCOSKE REVOLUCIJE TER NAPOLEONA
Učenci lanskih osmih razredov so svoje znanje utrdili in ga ocenjeni tako, da so izdelali izdelek o francoski revoluciji in Napoleonu. Z izdelkom so na svoj kreativen in domiselni način predstavili francosko revolucijo in Napoleona. Na izdelek ali v izdelek ali kako drugače so zapisali pomembne točke in razlago tega pomembnega dogodka in njegove posledice. Učenci so predstavili:
• pomembne dogodke, ki so privedli do francoske revolucije npr. kakšne so bile značilnosti družbe (trije stanovi) v Franciji, kako sta živela kralj in kraljica, kako so izkoriščali kmečki stan, ipd
• Razložili so zakaj in kako so ljudje napadli Bastiljo 14. julija 1789,
• Opisali tudi vladavino jakobincev od 1792 do 1794,
• Kako so se ideje razsvetljence odražale v takratni družbi,
• predstavili so Napoleona kot zmagovalca v bitkah in še
• Napoleona kot poraženca v izgnanstvu na otoku Sveta Helena.
Učenci so pokazali veliko mero kreativnosti, iznajdljivosti, zavzetosti in se ob ustvarjanju ter zapisovanju tudi nekaj novega naučili.
Razstavo izdelkov smo pripravili ob pomoči naše šolske knjižničarke v prostorih naše šolske knjižnice in vsi učenci, učitelji in ostali delavci šole ste vabljeni na ogled.