V petek, 5. 4. 2024, so osmošolci noč preživeli v Pokrajinski in študijski knjižnici v Murski Soboti.

Naša osnovna šola v sodelovanju s Pokrajinsko in študijsko knjižnico Murska Sobota vsako leto izvaja projekt, v katerem učenci na različnih delavnicah spoznavajo zakladnico ljudskega izročila.

Letos so se seznanili z zanimivo rokodelsko dejavnostjo – pletenje iz koruznega ličja. Gospa Doroteja Flisar je učencem predstavila postopek izdelovanja, učenci pa so spoznali, da je koruzno ličje dragocen material, ki skrbno nastaja vse leto.

Vodja KUD Goričko Gornji Petrovci, ga. Dušanka Kuronja, in naš učenec Lukas Gumilar pa sta učence ob zvokih harmonike naučila tudi nekaj ljudskih plesov.

Pozno zvečer so učenci prisluhnili ljudskim pripovedkam, ki so bile predstavljene v obliki kamišibaja, nato so sami po znani ljudski pravljici O povodnem možu ustvarili kamišibaj.

Svoje ustvarjanje so predstavili v soboto, 5. 4. 2024, v prostorih knjižnice.

S pomočjo glasbe, plesa in pripovedovanja so se spomnili, kako pomembna vrednota je ljudsko slovstvo in kako izredno bogata je naša kulturna dediščina.

Bilo je lepo, zanimivo in ustvarjalno.

Mentorici: Sabina Oletič in Polona Bohar