V mesecu januarju (22. 1. – 26. 1. ) smo na Osnovni šoli II Murska Sobota in Podružnici Krog obeležili teden pisanja z roko, vseslovenski projekt, ki ga organizira društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo. Namen PROJEKTA je, da se ohrani pomen pisanja z roko. To je še posebej pomembno v času, ko je tipkanje na tipkovnice računalnikov, mobilnih telefonov in drugih naprav, premagalo pisno sporazumevanje in ko je branje z ekranov pogosto naša dnevna aktivnost.

Učenci so v okviru šolske skupnosti pripravili krajšo radijsko uro, kjer so napovedali teden pisanja z roko in povabili naše zaposlene in učence k sodelovanju. Na šolski oglasni deski smo pod sloganom: ‘To je moja pisava, je izvirna in neponovljiva’ zbirali različne čitljive podpise.  Letošnja tema projekta je bila ZAPIS O NAS.

Nastali so zanimivi izdelki, ki smo jih razstavili na panojih na šolskih hodnikih in v svojih razrednih učilnicah.

Hvala, ker ste bili del našega ustvarjanja, in ne pozabite: «Radi pišemo z roko!«

Mentorica Šolske skupnosti: Sabina Oletič