V torek, 19. 9. 2022, bodo učenci 6. in 7. razreda opravili športni dan: ORIENTACIJSKI TEK, KOLESARJENJE, ROLANJE.
7. a in 7. b razred:
– ob 8.15 prihod na šolsko asfaltno igrišče, kjer dobijo navodila za ogrevanje in izvedbo vaj za rolanje ali kolesarjenje (izberejo si sami, učitelja Miha in Matej pred izvedbo povprašata po interesu). Kolesarili in rolali bodo po določeni poti (določita Matej Šavel in Miha Žalig). Za obe dejavnosti morajo imeti svojo opremo: izpravno kolo in čelado ali rolerje in čelado. Priporočamo še ščitnike za komolce in kolena.
– ob 9:45 opravijo malico in se ob 10:00 odpravijo proti Fazaneriji, kjer bodo opravili še orientacijski tek.
Za orientacijski tek je obvezna tekaška oprema (športni copati, trenirka, kratke hlače in majica.)
– v jedilnici šole prevzamejo kosilo ob 12.35
– učitelji spremljevalci: Klaudija Berden, Polona Bohar, Nina Balažek

6. a in 6. b razred:
– ob 8.15 odhod v Fazanerijo, kjer dobijo navodila za ogrevanje in izvedbo orientacijskega teka. Za orientacijski tek je obvezna tekaška oprema (športni copati, trenirka, kratke hlače in majica)
– po končanem orientacijskem teku sledi odhod v šolo, kjer se opravi malica
– po malici se odpravijo na šolsko asfaltno igrišče
– ob 10:30 začnejo s kolesarjenjem ali rolanjem (lahko si izberejo). Kolesarili in rolali bodo po določeni poti (določita Matej Šavel in Miha Žalig). Za obe dejavnosti morajo imeti svojo opremo: izpravno kolo in čelado ali rolerje in čelado. Priporočamo še ščitnike za komolce in kolena
– kosilo v šolski jedilnici prevzamejo ob 12.15
– učitelji spremljevalci: Mateja Ivanič Zrim, Marinela Pap, Miran Flegar

Učenci imajo s sabo lasten bidon z vodo.
Učenci z opravičili se oglasijo pri učitelju ŠPO, da dobijo navodila za pomoč pri izvedbi športnega dne ali drugo nalogo.

NIP in IP ta dan za 6. in 7. razred odpadejo.