Leto je naokrog in potrebno bo obnoviti (ali vložiti na novo – npr. za šolske novince) vlogo za dietno prehrano na šoli in sicer so vam »Priporočila za izvajanje medicinsko indiciranih diet v okviru šolske prehrane« skupaj z obrazci o prijavi/ukinitvi diete ter katalogom medicinsko indiciranih diet dostopna na tej povezavi: obrazci.

Starše naprošamo, da si ustrezen obrazec (prijava diete/ukinitev diete s katalogom) natisnejo na zgornji povezavi ter nesejo k izbranemu zdravniku, nato pa potrdilo dostavijo na šolo pred začetkom pouka. Le na tej podlagi bo šola učencu lahko omogočala dietno prehrano. Trajnega potrdila ni potrebno obnavljati (npr. celiakija), začasno potrdilo (npr. pri alergiji na kravje mleko ali jajce) pa je potrebno obnavljati vsaj enkrat letno.