Učenci 9.b: Arsena Emruli, Domen Mitov, Špela Žuman in Hana Bedernjak so osvojili bronasta priznanja na 54. Likovnem svetu otrok v Šoštanju. V četrtek, 19. 5. 2022, smo se udeležili odprtja razstave izbranih likovnih del na OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj. Letos obeležujemo 100-letnico rojstva pesnika in partizana Karla Destovnika Kajuha, kateremu je bila posvečena tema likovnega natečaja in kulturni program z naslovom »Nemirnega časa sanje«. Šoštanjski natečaj ima zelo bogato in dolgoletno tradicijo spremljanja otroške likovne ustvarjalnosti, kateremu je zmeraj dodan tudi katalog z izborom del in obrazložitev strokovne komisije. Tokrat smo se na poti v Šoštanj ustavili še v Noordung centru v Vitanju, kjer smo imeli strokovno vodstvo po tem izjemnem muzeju, centru vesoljskih tehnologij. Herman Potočnik Noordung (1892-1929) je bil inženir slovenskega rodu, katerega knjiga »Problem vožnje po vesolju« je močno vplivala na razvoj vesoljskih poletov, kakor tudi na sodobno vizualno umetnost doma in po svetu. Nagradne ekskurzije so se udeležili tudi trije učenci z OŠ Dr. Antona Trstenjaka Negova, prav tako prejemniki bronastih priznanj.

Vsem nagrajencem iskrene čestitke!

Mentor: Matjaž Geder, profesor likovne umetnosti

Vabljeni k ogledu v galerijo: